Історія закладу

/Files/images/До ремонту.PNG

Центр дитячої та юнацької творчості Долинського району (далі ЦДЮТ або Центр) було засновано у 1935 році. Тоді він називався Станцією юних техніків, потім Будинком піонерів, далі – Будинком дитячої творчості, а з 2002 року позашкільний заклад став носити нинішню назву. На сьогодні він є позашкільним навчальним державним закладом, який надає дітям та підліткам додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь, навичок за інтересами, забезпечує потреби учнівської молоді у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля, формує життєві компетентності особистості, соціальний захист і становлення вихованців, їх професійне самовизначення. Оскільки, в основі діяльності нашого закладу лежить громадсько орієнтована освіта, яка сприяє створенню можливостей для юних членів суспільства, допомагає в реалізації їхніх потреб, педагогічний колектив Центру дитячої та юнацької творчості Долинського району працює над проблемою "Громадянське виховання як засіб формування творчої особистості школяра, справжнього громадянина та патріота своєї держави”. Разом з цим, модель нашого позашкільного закладу включає в себе організацію допрофесійної підготовки учнівської молоді, попередження правопорушень у підлітковому середовищі, сприяє самовизначенню особистості.

ЦДЮТ має статус комунального закладу.

У 2012 році Центр дитячої та юнацької творчості Долинського району атестований з відзнакою (Свідоцтво серія ПД № 120050, наказ управління освіти і науки ОДА від 07.12.2012 року).

/Files/images/Фото закладу 1.PNGУ закладі розроблена концепція діяльності та розвитку ЦДЮТ до 2018 року згідно Закону України "Про позашкільну освіту" та успішно реалізується Районна цільова соціальна програма позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2018 року, яку можна вважати в деякій мірі планом стратегічного розвитку позашкільного навчального закладу.

ЦДЮТ розташувався у типовому приміщенні по вул. Радянській, 139, яке було введено в експлуатацію у 1979 році. Будівля має загальну площу 1240,3 кв.м, корисну – 1033,2 кв.м. Стан збереження задовільний, будівля й приміщення в цілому відповідають державним санітарним нормам облаштування й утримання навчальних закладів.

У приміщенні Центру використовується для занять 5 кімнат, є танцювальна та конференц-зали, актова зала для проведення масових заходів для вихованців ЦДЮТ, обладнаний і діє Військово-історичний музей. Переважна кількість гуртків працюють на базах міських та сільських загальноосвітніх шкіл, з якими щороку укладаються угоди про надання послуг згідно чинного законодавства.

Оскільки вагомим чинником здійснення інформатизації Центру є оснащення його навчальними комп’ютерними комплексами та підключення їх до мережі Інтернет, то в ЦДЮТ є 5 комп’ютерів, підключених до мережі у 2011 році.

Кiлькiсть переглядiв: 497

Коментарi